19 березня проєктна команда Національного університету «Львівська політехніка» долучилась до круглого столу "Пошук цифрових рішень для задоволення потреби соціалізації осіб з порушенням слуху в Україні", організаторами якого були Львівська спеціальна школа Марії Покрови (державний заклад освіти для дітей з порушеннями слуху) та ГО Говори (розробляє цифрові технології для покращення життя людей). Участь у зустрічі взяли вчителі, які працюють з дітками із даної школи, представники громадської організації та сурдоперекладачі. Під час зустрічі учасники обговорили наступні питання:
- технології заради добра: зріз наявних цифрових технологій у середовищі осіб з порушенням слуху (в побуті, в освіті, в соціумі);
- інклюзія в освіті: діти з порушенням слуху. Освітній шлях дитини сьогодні. Проблематика, яка існує на освітньому шляху;
- цифровий інструмент для осіб з порушенням слуху: аналог у світі/ідея, як виглядає та відповідний функціонал. Як розробити цифрові рішення, що усувають конкретні проблеми, адаптувати їх у навчальне середовище та поширити у суспільстві.
Представники проєктної команди Національного університету «Львівська політехніка» (проф. Вікторія Харчук та проф. Роман Шуляр) презентували поточні результати проєкту AFID Erasmus+CBHE, одним із завдань якого є розробка інструментарію підтримання інклюзивного освітнього процесу у ЗВО. Зокрема, присутнім було презентовано Мультиінституційний інклюзивний віртуальний освітній кампус (MIIVC), який являє собою комплекс навчальний дисциплін, наповнення та викладання яких відбувається із врахуванням сучасного міжнародного досвіду впровадження інклюзивних онлайн курсів із використанням цифрових інструментів. Зазначений кампус має на меті якомога ширше врахувати потреби осіб із різноманітними здібностями та запропонувати цікаве й сучасне освітнє середовище.
Щиро дякуємо організаторам за запрошення, раді будемо продовжити співпрацю та спільними зусиллями у нас все вдасться!