Тренінг «Принципи універсального дизайну в навчанні: засади побудови інклюзивних онлайн-курсів» для викладачів ЗВО

13 травня 2024 року відбувся семінар-тренінг «Принципи універсального дизайну в навчанні: засади побудови інклюзивних онлайн-курсів», організований Харківським національним економічним університетом імені Семена Кузнеця, в рамках міжнародних проєктів Erasmus+ AFID та DigiUni (координатор від ХНЕУ - проф. І. Золотарьова).

Тренінг було проведено як для учасників-виконавців зазначених проєктів, так й широкого кола викладачів закладів вищої освіти, які прагнуть зробити свої онлайн-курси доступними для всіх студентів, незалежно від їхніх здібностей. Спікер семінару – доктор педагогічних наук, професор Людмила Гризун, досвідчений фахівець з цифровизації освіти. Під час тренінгу учасники:

• ознайомилися з принципами універсального дизайну в навчанні;
  • навчилися застосовувати ці принципи до розробки онлайн-курсів;
  • отримали практичні навички створення цифрових інклюзивних навчальних матеріалів;
  • обмінялися досвідом та кращими практиками з іншими учасниками.

Учасники тренінгу високо оцінили його зміст та організацію. Вони відзначили, що отримали багато цінних знань та навичок, які допоможуть їм зробити свої онлайн-курси більш доступними та інклюзивними. Завдяки цьому тренінгу викладачі зможуть зробити свій внесок у створення більш інклюзивного та доступного освітнього середовища. ХНЕУ ім. С. Кузнеця планує й надалі проводити тренінги з питань інклюзивної освіти для викладачів закладів вищої освіти.